Wiadomości

AstroBot czyli nauka programowania przez zabawę

W ofercie producenta JIMU Robot pojawił się nowy model: Astrobot dla dzieci od ósmego roku życia. Opowiada o nim Wojciech Kulik na stronach portalu Benchmark.pl.

JIMU Robot to marka zestawów klocków, pozwalających tworzyć programowalne roboty. Nowa propozycja dla ośmiolatków nazywa się Astrorobot. Producent zapewnia, że gwarantuje wieloetapową i rozwojową zabawę. Dziecko najpierw buduje robota z klocków, a później wydaje mu różne polecenia za pomocą komputera.

AstroBot to zestaw, na który składa się mikrokomputer, pięć silników, czujnik podczerwieni, głośnik Bluetooth, akumulator, trzymający 2,5 godziny i 371 klocków. Można z nich ułożyć jedną z trzech konstrukcji przygotowanych przez producenta (maja swoje imiona: AstroBot, Rover i Astron) albo też stworzyć własną figurkę.

Robota programuje się w języku Scratch, wykorzystując aplikację na Androida i iOS, która oferuje między innymi bloki komend opierające się na zasadzie „przeciągnij i upuść”. To pozwala dziecku przyswoić podstawy programowania.

Co potrafi nasz robocik?

Jeździ, omija przeszkody, przesuwa, chwyta i podnosi różne przedmioty. Odtwarza nagrane głosy czy muzykę. W odróżnieniu od poprzednich modeli JIMU Robot ma oczy wyposażone w diody LED, co pozwala np. na zabawę w ciemności.

Zestaw AstroBot kosztuje 899 złotych.

źródło: Benchmark.pl, jimurobots.com.

<< Wróć do poprzedniej strony