Wiadomości

BSSP sponsorem Klubu Oczytanych

W marcu 2016 w Szkole Podstawowej nr 97 w Krakowie ruszył program czytelniczy "Klub Oczytanych", który zachęca dzieci do czytania książek. Głównym sponsorem projektu jest BSSP sp. z o.o.

W dzisiejszym świecie coraz większą rolę odgrywają nowoczesne technologie. Już najmłodsi perfekcyjnie obsługują smartfony i tablety. Czytanie książek dzieci odbierają jako mniej atrakcyjne, a przecież jest bardzo ważne.

Staramy się przekonać dzieci, że warto pokochać czytanie, m.in. za pomocą tego plakatu:

Uczestnicy programu otrzymali karty klubowe, w których odnotowują przeczytane książki. Trzy książki miesięcznie muszą wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Na spotkaniach klubu czytamy książki przekazane przez wydawnictwa, co miesiąc inną.

Trzy osoby, które w danym miesiącu przeczytają najwięcej, otrzymują drobne upominki i dyplomy. Przewidzieliśmy także system motywacyjny dla uczniów, którzy mniej chętnie czytają: jeśli wyraźnie poprawią swoje czytelnicze osiągnięcia w stosunku do poprzedniego miesiąca, również mogą liczyć na upominki i dyplomy. Na koniec roku szkolnego trójka najbardziej oczytanych otrzyma nagrody, a pozostali dyplomy i upominki.

Partnerami akcji są wydawcy wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży: Bajka, Jedność dla dzieci, Muchomor, Skrzat i Wilga, a także internetowy sklep z zabawkami drewnianymi Epinokio. Partnerzy ufundowali książki i upominki dla dzieci.

<< Wróć do poprzedniej strony