Wiadomości

Elon Musk zapowiada kolejny superszybki środek transportu

Czym dostać się z Nowego Jorku do Szanghaju w 39 minut? Rakietą, odpowiada Musk podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego w Australii, o czym donosi Wojciech Kulik w portalu Benchmark.pl.

Wedle Muska technologia rozwijana z myślą o podróżach kosmicznych może zmienić oblicze podróżowania w obrębie naszej planety. Najpopularniejszy obecnie wizjoner od transportu zapowiada, że podróż z dowolnego miejsca na Ziemi w inne dowolne miejsce na naszej planecie potrwa mniej niż godzinę, jeśli wykorzysta się „Big F***ing Rocket” od SpaceX. Rakieta (której oficjalną nazwą będzie raczej skrót BFR) ma osiągać prędkość 27 tysięcy kilometrów na godzinę.

Ile to będzie kosztować? Ha! Musk twierdzi, że ceny byłyby na poziomie biletów za loty samolotem. Pytanie, jak (nie)komfortowa będzie to podróż ze względu na przeciążenia i jak będzie wyglądało lądowanie taką ogromną rakietą.

Elon Musk wyraża nadzieję, że uda się rozpocząć budowę rakiety w ciągu najbliższych sześciu-dziewięciu miesięcy. Być może wtedy też poznamy jakieś konkrety. Jak dla mnie – kosmiczna sprawa!

<< Wróć do poprzedniej strony