Wiadomości

Gracze szybciej analizują sytuację i wyciągają wnioski

Niemieccy naukowcy - neurolodzy z Ruhr-Universität Bochum - twierdzą, że granie na konsolach i komputerach przynosi pozytywne skutki dla mózgu. Pisze o tym Krzysiek Dzieliński w portalu Geekweek.pl.

Neurolodzy zbadali grupę siedemnastu osób, które tygodniowo grają co najmniej 15 godzin na konsoli lub na komputerze. W grupie kontrolnej znalazło się tyle samo osób, które nie grają regularnie w gry. Obie grupy stanęły przed zadaniem polegającym na przewidywaniu pogody (słońce czy deszcz) na podstawie zaprezentowanej im kombinacji kart.

Każda kombinacja skrywała w sobie wzór faktycznie zwiększający prawdopodobieństwo deszczu lub słońca w różnym stopniu. Gracze byli w stanie dużo trafniej je odgadnąć, a ich wynik był tym lepszy, im dana kombinacja była trudniejsza (na przykład dająca 60% szansy na deszcz i 40% na słoneczną pogodę).

Okazuje się zatem, że mózg graczy dużo szybciej jest w stanie przeanalizować sytuację i wyciągnąć z niej wnioski dzięki godzinom spędzonym przed ekranem. Krzysiek Dzieliński sugeruje, że warto zastanowić się nad wykorzystaniem tych umiejętności dla dobra społeczeństwa. Dodam, że owszem, tylko trzeba działać szybko, zanim nasi szybkomózgowcy oślepną.


źródło: www.geekweek.pl

<< Wróć do poprzedniej strony