Wiadomości

Klub Oczytanych - zakończenie III edycji projektu

Dobiegła końca III edycja Klubu Oczytanych, autorskiego projektu firmy BSSP, który ma na celu upowszechnianie idei czytelnictwa i stanowi dla dzieci zachętę do sięgania po książki.

W III edycji projektu udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 97 i Przedszkola Samorządowego nr 145 w Krakowie. Nauczycielka przedszkola Pani Beata Stachura i bibliotekarka szkolna Pani Jolanta Hakiel z pasją i radością uczestniczyły w projekcie. Dzieki hojności sponsorów czytające dzieci nagrodziliśmy wspaniałymi upominkami.

Bardzo dziękujemy naszym patronom, wydawnictwom Bajka, Dwie Siostry i Wilga. Wydawcy ufundowali kilkadziesiąt wspaniałych książek dla dzieci i młodzieży. Specjalne podziękowania kierujemy do Fundacji imienia Paulinki Zysk, która przekazała dla naszych młodych czytelników kilkadziesiąt egzemplarzy komiksu "Tomek, Adam i wehikuł czasu".

Niezwykła jest historia tej publikacji. Autorka przygód dwóch chłopców, Paulinka Zysk, marzyła o wydaniu ksiażki. Opowiadanie o przygodach dwóch przyjaciół, którzy przenieśli się do epoki dinozaurów, napisała na warsztatach dziennikarskich w 2012 roku. Rok później zginęła w wypadku samochodowym.

Jej rodzice zaangażowali do współpracy Irka Koniora, znanego grafika, który stworzył komiks na podstawie opowiadania Paulinki. Pięknie wydana książka trafiła w ręce kilkudziesięciu nagrodzonych dzieci w naszych Klubie Oczytanych, niosąc im radość i przyjemność z lektury.

Bardzo dziękujęmy za współpracę wszystkim zaangażowanym osobom.

<< Wróć do poprzedniej strony