Wiadomości

Laptop od Lenovo, który obsłużysz… bez rąk

Na targach MWC w Barcelonie Lenovo pochwaliło się nowym podejściem w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz własnym pomysłem na nowe możliwości smartfonów – pisze Jakub Szczęsny w portalu Antyweb.pl.

Sekret nieco innego podejścia producenta do kwestii obsługi komputera osobistego tkwi w tym, że zarówno Yoga 530 (14-calowy) jak i 730 (13 i 15-calowy) mogą być sterowane za pomocą głosu. Urządzenia 2 w 1 zostały naturalnie wyposażone w system Windows 10, w którym obecni są asystenci: Cortana oraz Alexa. Wykorzystanie tych technologii to nic dziwnego – coraz więcej urządzeń korzysta z dobrodziejstw wirtualnych asystentów.

Lenovo Yoga 530 to budżetowy, 14-calowy laptop oferujący bardzo długi czas pracy na jednym cyklu ładowania (do 10 godzin) oraz oddający użytkownikowi do 16 GB pamięci RAM. Ponadto, w tym modelu skorzystamy z procesora Intela 8 generacji.

Lenovo Yoga 730 to natomiast nieco potężniejszy model – dostępny jest w dwóch wariantach: 13-calowym oraz 15-calowym. Najważniejszą różnicą jest możliwość zakupienia wersji z kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1050, która pozwala na uruchomienie większości nowych tytułów w rozsądnych ustawieniach graficznych, a ponadto umożliwia wykorzystanie możliwości wirtualnej rzeczywistości za pomocą zewnętrznych gogli.

<< Wróć do poprzedniej strony