Wiadomości

Mikrofon inny niż wszystkie

Produkcja już ruszyła i pierwsi klienci jeszcze w marcu otrzymają innowacyjny system do rejestrowania dźwięku opracowany przez poznańską spółkę Zylia - pisze Anna Lewandowska w portalu Evertiq.pl.

Matryca mikrofonów Zylia ma kształt kuli i mieści w sobie 19 kapsuł mikrofonowych, które umożliwiają nagrywanie wielu źródeł dźwięku na raz i późniejszą ich separację. Polska spółka oferuje oczywiście cały system pozwalający na nagrywanie i miksowanie: wystarczy podłączyć mikrofon do gniazda USB, ustawić go w centrum grającego zespołu, uruchomić oprogramowanie i można działać. Założeniem twórców było bowiem to, by zaawansowana obróbka nagrań była możliwa także dla tych, którzy nie są inżynierami dźwięku.

Prototyp urządzenia był gotowy na przełomie 2014 i 2015 roku, jako efekt projektu Audiosense, dofinansowywanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Jesteśmy dumni, że wszystkie elementy systemu powstały w naszej firmie, począwszy od hardware’u, poprzez obudowę, po oprogramowanie – podkreśla Piotr Szczechowiak. Nasz rozmówca zauważa, że chociażby przygotowanie obudowy wymagało wielu iteracji, przy czym świetnie sprawdziło się prototypowanie przy użyciu technologii druku 3D – tak powstał pierwszy model mikrofonu, a dopiero ostateczna wersja urządzenia jest zbudowana z aluminium.

Więcej w portalu Evertiq.pl

<< Wróć do poprzedniej strony