Wiadomości

Podsumowanie drugiego roku działalności Klubu Oczytanych

Kiedy w BSSP wiemy, że zbliża się koniec roku szkolnego? Gdy w biurze ciężko przejść pomiędzy torbami pełnymi książek i upominków dla dzieci. Klub Oczytanych, który sponsorujemy, zakończył drugi rok działalności.

Klub Oczytanych to projekt wspierający rozwój czytelnictwa wśród dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 97 w Krakowie. Realizujemy go wspólnie z wydawcami wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, wydawnictwami Bajka, druganoga, Dwie Siostry, Jedność dla dzieci, Muchomor, Skrzat i Wilga.

W roku szkolnym 2016/2017 w projekcie uczestniczyło ponad 70 dzieci. Wszystkie otrzymały karty klubowe, w których notowały tytuły przeczytanych książek. Młodzi czytelnicy systematycznie spotykali się w bibliotece szkolnej prowadzonej przez Panią Jolantę Hakiel, czytali fragmenty książek i rozmawiali o nich, a także dzielili się wrażeniami z ulubionych lektur.

Rekordzistka Julia Maziarek z klasy III e przeczytała ponad 12 tys. stron książek i komiksów. To bezkonkurencyjny wynik na tle całej szkoły.

Na zakończenie drugiego roku działalności Klubu Oczytanych dzieci otrzymały piękne dyplomy, przygotowane przez utalentowaną graficzkę Annę Dąbrowską-Filip, autorkę całej oprawy graficznej Klubu Oczytanych, książkowe podarunki oraz czapki z logo Klubu Oczytanych. Mamy nadzieję, że będą je nosić z dumą przez całe lato, chroniąc głowy przed słońcem.

<< Wróć do poprzedniej strony