Wiadomości

Przełączniki do zadań specjalnych

Firma BNT z Sosnowca, oferująca system automatyki budynkowej LOOX, udowadnia, że włącznik światła może pełnić więcej funkcji, zwracając przy tym uwagę nowoczesnym wzornictwem - pisze Anna Lewandowska w portalu Evertiq.pl.

Koncepcja transmisji danych z wykorzystaniem sieci PLC czyli sieci elektroenergetyczną, znana jest od dawna, ale sięga po nią stosunkowo niewiele firm. – Problem polega głównie na tym, że aby wykorzystywać sieć PLC, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i sprzęt. Nie każdy student czy świeżo upieczony absolwent może się tym zająć i polutować odpowiednie rozwiązania na własnym biurku. Jest to praca z wysokimi napięciami, więc trudniej jest wejść w ten rodzaj działalności – mówi Dariusz Kupiec, prezes firmy BNT, dostawcy systemu automatyki budynkowej LOOX.

Transmisja danych w sieciach PLC to jednak żadna nowość, bo powszechnie korzystają z niej firmy energetyczne do sczytywania liczników energii. Również BNT postanowiło sięgnąć po ten koncept i zaoferować system automatyki budynkowej, którego instalacja nie wymaga wykorzystania dodatkowego sprzętu, lecz korzysta z kabli elektrycznych rozprowadzonych już po budynku. Firma od dekady działa w branży automatyki, a pierwsze wdrożenia systemu LOOX miały miejsce w 2011 roku.

Tym, co wyróżnia produkty LOOX jest estetyka. – Naszym priorytetem jest nie tylko odpowiednie działalnie systemu automatyki, ale i wygląd produktów. Odzwierciedla to zresztą motto firmy: „smart home and design”. Dajemy spójność designerską, czyli jeśli przełącznik jest zaprojektowany w danym stylu, to np. różnego rodzaju gniazda również. Poza tym jednym włącznikiem można zrealizować wiele funkcji, więc zamiast całego zestawu takich elementów na ścianie, mamy tylko jeden – wyjaśnia Dariusz Kupiec.

BNT to polska firma projektowa, która zadecydowała o pozostawieniu większości produkcji w Polsce.

Więcej w portalu Evertiq.pl

<< Wróć do poprzedniej strony