Wiadomości

Smablo – tworzenie elektroniki dla amatora i profesjonalisty

Zestaw Smablo daje możliwości budowania urządzeń także tym, którzy niekoniecznie znają się na elektronice i jej programowaniu, pisze Anna Lewandowska w portalu Evertiq.pl.

Rewolucja internetu rzeczy dzieje się właśnie teraz, na naszych oczach, a warszawska firma Smablo chce dołożyć do tego procesu swoją cegiełkę. Głównym celem jest to, by budować urządzenia elektroniczne mogły osoby, które nie są specjalistami z branży. Także ci, którzy nie znają się na oprogramowaniu, nieodzownym dziś elementem praktycznie każdego systemu.

Zatem Smablo to gotowe klocki, które umożliwiają tworzenie urządzeń i systemów elektronicznych. – W skrócie nazywamy to nowoczesnym zestawem małego chemika dla elektroniki – mówi Szymon Piekarz, CEO firmy Smablo. Modularny system elektroniczny Smablo został zaprojektowany w ten sposób, by w łatwy sposób składać urządzenia korzystając z dostępnych modułów i sensorów oraz powiązanych z nimi szablonów oprogramowania. Podstawowy development kit zawiera 30 elementów hardware’owych, ale w sprzedaży dostępnych jest kilkadziesiąt kolejnych, a inżynierowie Smablo pracują nad ciągłym rozszerzaniem oferty.

Więcej w portalu Evertiq.pl

<< Wróć do poprzedniej strony