Wiadomości

Hyperloop z Nowego Jorku do Waszyngtonu

Hyperloop to pomysł Elona Muska na podróżowanie w bardzo krótkim czasie do odległych części Ziemi, a docelowo na inne planety. Władze wydały firmie Muska The Boring Company oficjalne pozwolenie na budowę pełnowymiarowego, dwukierunkowego systemu Hyperloop z Nowego Jorku do Waszyngtonu – pisze Filip Geekowski w  portalu Geekweek.pl.

Musk niedawno zapowiedział, że osobiście chce się zaangażować w przyspieszenie prac na powstaniem technologii Hyperloop. Napisał na Twitterze, że jego druga maszyna do wiercenia podziemnych tuneli o nazwie Line-Storm jest już gotowa i niebawem rozpocznie prace.

W Baltimore powstaną dwa równoległe podziemne tunele testowe o długości ok. 55 kilometrów. W pierwszej fazie koleją przyszłości będzie można podróżować ze stolicy do Baltimore.

Gdy cała infrastruktura będzie już gotowa, ma skrócić czas podróży z Nowego Jorku do Waszyngtonu do zaledwie 30 minut. Teraz samochodem lub pociągiem potrzeba na pokonanie odległości ponad 400 kilometrów ok. 4 godziny.

The Boring Company już buduje testowy odcinek podziemnego tunelu niedaleko siedziby SpaceX w Los Angeles, a poważnie taką inwestycją zainteresowany jest też burmistrz Chicago, który planuje tunel między lotniskiem O'Hare International Airport a centrum miasta.

<< Wróć do poprzedniej strony