Wiadomości

Komu szkodzi kopanie kryptowalut?

Szał na kopanie kryptowalut utrudnia życie graczom i naukowcom poszukującym śladów pozaziemskich cywilizacji – pisze Filip Geekowski w portalu Geekweek.pl

Kopanie kryptowalut pożera niebotyczne ilości energii, które porównywane są z zapotrzebowaniem na nią aż 159 krajów świata. Ale to nie koniec problemów. Kryptogórnicy masowo wykupują karty graficzne, co wpłynęło na podwyżki cen i ma duzy wpływ na projekty związane z poszukiwaniem śladów pozaziemskiego życia.

Sprawa jest poważna, zwłaszcza dla rozwoju inicjatywy SETI, wieloletniego projektu naukowego, którego celem jest znalezienie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami poprzez poszukiwanie sygnałów radiowych i świetlnych sztucznie wytworzonych, pochodzących z przestrzeni kosmicznej, a niebędących dziełem człowieka.

Astronomowie z SETI chcą rozbudować swoje programy analizowania sygnałów pochodzących z głębi kosmosu, a zebranych z pomocą Radioteleskopu Green Bank Observatory w Wirginii Zachodniej oraz Parkes Observatory w Australii, jednak nie mogą, ponieważ borykają się z ogromnymi problemami w zakupie dużych ilości wydajnych kart graficznych.

Świecie, opamiętaj się.

<< Wróć do poprzedniej strony